Co powinno zawierać CV?

Ponad 90% CV jest źle napisana. Dzieje się tak dlatego, że kandydaci nie bardzo wiedzą co powinno znaleźć się w prawidłowo skonstruowanym curriculum vitae. Poniżej postaramy się trochę przybliżyć Ci pewne szczegóły, które jednak w ostatecznym rozrachunku okazują się niezwykle istotne.

Dane kontaktowe w cv

Postarajmy się umieścić tutaj wszystko, co pozwoli określić nas jako konkretną osobę, czyli oczywiście imię i nazwisko, adres, numery telefonów czy adres e-mail. Oczywiście bardzo dobrze jest razem w tym dodać swoje zdjecie.

Wykształcenie w cv

Wykształcenie powinno być opisane chronologicznie, zaczynając od tego, które zdobyliśmy najpóźniej. Trzeba znaleźć tutaj kompromis między zareklamowaniem swojego wykrztałcenia a zwięzłą, informacyjną formą.

Doświadczenie zawodowe w cv

To jest prawdopodobnie najważniejsza część całego CV. To tutaj Twój przyszły pracodawca zajrzy w pierwszej kolejności aby zorientować się, czy Twoje dotychczasowe doświadczenie pozwala na zatrudnienie Ciebie. Postaraj się rzeczowo opisać przebieg Twojej kariery zawodowej nie naciągając faktów, ponieważ to wszystko jest bardzo łatwo zweryfikować.

Kursy i szkolenia w cv

Pochwal się tylko tymi kursami i szkoleniami na których ukończenie posiadasz stosowne dokumenty lub których ukończenie łatwo jest zweryfikować w jakikolwiek inny sposób. Pamiętaj, aby zachować właściwe proporcje między zareklamowaniem siebie a naginaniem faktów.

Dodatkowe umiejętności w cv

Najlepiej wypisać zarówno takie, które mają związek z przyszym stanowiskiem pracy a zarazem takie, które jednocześnie rzeczywiście nie sprawiają nam problemów. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z "koloryzacją" i zachować raczej chłody profesjonalizm.